Fawori Silikonlu İpek

104,50 ₺
104,50 ₺
Sepette
15%
88,83 ₺

Ücretsiz Kargo - Aynı gün kargo

FAWORI BOYA RENK KATALOĞU İÇİN :

http://www.faworiboya.com.tr/content/ic-cephe-kartelalari/55/

http://www.faworiboya.com.tr/content/ic-cephe-stok-kartelalari/59/

Ürün Açıklaması

 

Fawori Silikonlu İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası

 

Tanım

Su bazlı, Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, ipeksi mat dokusunda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

 

Özellikler

Fawori Silikonlu İpek, su kaldırır yapıda ve yüksek örtücülüğünün yanısıra silinebilme özelliğine sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.

 

Uygulanacak Yüzeyler

Fawori Silikonlu İpek, beton, brüt beton, sıva MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir.

 

Uygulama

Fawori Silikonlu İpek uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz gevşek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri sonrasında uygun astar ve boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5o C ile +30o C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. İlk defa uygulanacak mineral esaslı, emiciliği çok az, tozuma yapmayan ham sıvalı iç yüzeylerde Fawori İç Cephe Dönüşüm astarı kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar kullanıldığında yüzey tarafından emilemeyeceğinden astar yüzeyde camsı bir tabaka oluşturur. Bu nedenle son kat boya yüzeye tutunamayarak yeterli kalınlığa ulaşamayacağından örtücülük problemi yaşanabilir

-saten alçı gibi tozuma karakterli ve emiciliği yüksek yüzeylerde Fawori Şeffaf Astarı tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde pigmentli astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir,

-solvent esaslı bir yüzey üzerine su bazlı astar kullanılacaksa yüzey zımparalandıktan sonra Fawori İç cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır.Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır.

 

İnceltme

Temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir.

 

Kuruma Süresi

İlk Kuruma: 15-30dk

İkinci Kat Uygulama: 2-4 saat

Son Kuruma: 24 saat

 

Sarfiyat

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 50-70 ml/m2dir.  Litre tek katta 14-20m2 yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

 

Depolama

Açılmamış ambalajında serin yerde, dondan ve direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir

 

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)

Taksit Seçenekleri

Kategoriler